Masáž od 25 €!

Masáž od 25 €!
Ako často sa môže (a je treba) vykonávať masáž? A je vôbec potrebná, ak nás nič netrápi?
Túto otázku mi kladú mnohí pacienti, ale jednoznačná odpoveď na ňu neexistuje.
Samozrejme, všetko závisí od konkrétneho prípadu a, prirodzene, od vašich možností.
Avšak keby ste sa predsa len rozhodli dopriať svojmu telu masáž, naplno pocítite na sebe jej účinky.
V našom tele neprestajne prebiehajú procesy katabolizmu a anabolizmu, iným slovom – syntéza a narúšanie štruktúry a látok. Jedno bez druhého nevie existovať.

Telo niekedy aj samo zvláda ničenie prejavov a následkov okysličenia organizmu, ale tomu je nevyhnutné prispôsobiť aj náš životný štýl, vrátane zdravej stravy, športovania, pitného režimu a pravidelného spánku. V šúčasnosti je však tento spôsob života málo pravdepodobný, vzhľadom na stres, sedavý spôsob života, presúvanie sa na autách, „jedenie za chodu“, nedostatok spánku atď.
A dobre vieme, že vonkajšie procesy vplývajú na tie vnútorné. Narúša sa látková výmena, v tele sa zadržiava voda a katabolický odpad, spomaľuje sa obnova buniek, narúša sa funkcia orgánov a systém. Vyššie vymenované procesy sa neodrážajú na celkovom zdravotnom stave hneď, kedže sa organizmus sa snaží vyrovnať činnosť orgánov, ale táto náhrada ide vždy na úkor preťaženia iných orgánov a systém.V dôsledku tohto narušenia sa cela sústava v priebehu času „unaví“ a začne sa rozpadať. Tu možno hovoriť o bežných príznakoch únavy ako sú porucha spánku, zhoršenie pamäti a myšlienkových procesov, pocit fyzickej slabosti a tak ďalej. Možu sa vyskytovať aj nepatrné bolesti chrbta, napríklad v oblasi krku a šije. Bolesť sa môže rozšíriť až ku lopatkám, najmä u ľudí so sedavou prácou za počítačom. Často sa objavuje aj stŕpnutie rúk, čo tiež hovorí o probléme v krčnej oblasti a stuhnutej kľúčnej kosti.

c700x420

Mnohí podotkli, že „doteraz ich nič nebolelo.“ Áno, tak to aj je, ale iba zatiaľ… Preto nemá zmysel čakať, kým sa prejavia symptómy alebo sa situácia ešte zhorší. Nájdite si chvíľku času raz za týždeň alebo za desať dní, povedzte „ďakujem“ svojmu telu, doprajte si oddych a načerpajte nové sily. Masáž priaznivo vplýva na celý organizmus. Napomáha celkovému zlepšeniu metabolizmu, vylučovaniu toxínov a kyselín, ktoré sa kopia vo svaloch. Pasívna gymnastika je schopná navrátiť svalom pružnosť a sťahovateľnosť, má pozitívný vplyv na kardio-vaskulárny a lymfatický systém, posilňuje imunitu a má mnoho ďalších pozitívnych účinkov.

A ak aj napriek tomu nemôžete masáž z nejakých príčin podstúpiť, tak si nájdite pre seba aspoň hodinku týždenne a budete sa cítiť omnoho lepšie. Nielenže oddych bude kvalitnejší, ale aj práca bude plodnejšia.

Zapísať sa na masáže alebo konzultácie môžete na telefónnom čísle 0940 532 472 alebo na FB https://www.facebook.com/bamasaz/.

Leave a Reply

Jazyk stránok
Naši partneri
Najnovšie komentáre
Sme v Facebook
Facebook